Blog / Co się dzieje z naszym organizmem kiedy jest zanieczyszczony metalami ciężkimi?

Co się dzieje z naszym organizmem kiedy jest zanieczyszczony metalami ciężkimi?

Czy wiecie, że pomimo naszych starań o zdrowe funkcjonowanie, trudno nam się ustrzec przed metalami ciężkimi? Możemy wyjątkowo dbać o siebie, być aktywni fizycznie i odżywiać się bardzo zdrowo, a mimo wszystko nie czuć się najlepiej ze względu właśnie na ich obecność w naszym organizmie.

Skąd się biorą metale ciężkie w naszym ciele?

Najbardziej narażone są oczywiście osoby, które mają z nimi styczność w codziennej pracy zawodowej. Jednak narażeni na nie jesteśmy wszyscy – spożywamy skażoną wodę i żywność, oddychamy skażonym powietrzem, a zwierzęta hodowlane karmione są zatrutą paszą.

Dobre i złe metale ciężkie?

Istnieją metale ciężkie, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Są to m.in. żelazo, cynk i miedź. Jednak nawet te mikroelementy muszą być dostarczane w odpowiednich ilościach, bowiem niekorzystny dla zdrowia może być zarówno ich nadmiar jak i niedobór.

Niestety istnieją też złe metale ciężkie, które nie tyle są zbędne dla naszych procesów życiowych co są wręcz zagrożeniem dla zdrowia a nawet życia człowieka. Do najgroźniejszych metali ciężkich zaliczają się ołów, rtęć, kadm i arsen.

Niestety zanieczyszczenie gleb metalami ciężkimi jest dosyć wysokie w naszym kraju. W ten sposób dostają się one do warzyw i owoców poprzez korzenie oraz liście. Co więcej nadal stosowane są nawozy z metalami ciężkimi, co jeszcze zwiększa ich stężenie.

Jakie są objawy zatrucia metalami ciężkimi?

Metale ciężkie same w sobie są toksyczne, ale jeszcze większe spustoszenie sieją w naszym organizmie kiedy się skumulują. Niestety nie wszystkie organizmy potrafią same się ich pozbywać. Niektórzy borykają się właśnie z problemem gromadzenia się ich w ciele. A należą one do patogenów wywołujących dolegliwości, których często nie potrafimy połączyć z ich obecnością.

W przypadku zatrucia ołowiem do objawów zaliczamy głównie: niedokrwistość, zmęczenie, ból mięśni, problemy z koncentracją, drażliwość oraz bezsenność. W przypadkach ciężkiego zatrucia mogą pojawić się bóle brzucha, słodkawy smak w ustach, zaparcia czy utrata łaknienia.

Z kolei wysokie stężenie kadmu powoduje nieodwracalne szkody w organizmie, kumulując się głównie w wątrobie, nerkach, jelitach i trzustce oraz osłabiając nasz układ odpornościowy. Może powodować nadciśnienie czy uszkodzenia układu oddechowego, ale co jest bardzo ważne jest metalem rakotwórczym.

Rakotwórcze działanie ma także arsen. Jego nadmierne nagromadzenie w organizmie może prowadzić do uszkodzenia płuc, serca, nerek i skóry. Pierwsze objawy zatrucia to senność, bóle głowy, ogólna dezorientacja oraz biegunka.

Jeśli chodzi o zatrucie rtęcią, rodzaj objawów zależy od drogi wchłonięcia do organizmu oraz czasu narażenia. Jednak do najczęstszych objawów zaliczamy: zaburzenia koordynacji, zaburzenia zmysłów, przyspieszone bicie serca, bezsenność, ślinotok, nadciśnienie i wiele innych.

Jak widać niektóre objawy są powtarzalne w przypadku metali ciężkich, zatem warto zwrócić uwagę na pojawiające się przewlekłe zmęczenie i złe samopoczucie, ciągłe problemy z pamięcią i rozkojarzenie, pojawiające się boleści, problemy z trawieniem, migreny czy zawroty głowy, zaburzenia układu nerwowego.

Jak sprawdzić czy metale ciężkie są w naszym organizmie?

Stosowana w naszym gabinecie aparatura Bicom Optima wykonuje testy na obciążenie metalami ciężkimi, a następnie może skutecznie wyeliminować je z naszego organizmu podczas odpowiednio dopasowanej terapii.

Testy na metale wykonujemy również przy okazji diagnozy organizmu wykonywane za pomocą analizatora kwantowego Bio- Quantum System, o którym był nasz ostatni wpis (TUTAJ).

Oba sposoby są bezbolesne, szybkie i stanowią solidną podstawę do przeprowadzenia terapii za detoksykację z metali.

A jak dodatkowo i naturalnie wesprzeć swój organizm?

W oczyszczeniu naszego organizmu z metali ciężkich może pomóc… kolendra! To jeden z najbardziej skutecznych detoksykantów, który wyciąga metale ciężkie (i nie tylko!) zarówno z komórek jak i z przestrzeni międzykomórkowej.

Po więcej informacji zapraszamy do naszego gabinetu! ;)Nie zapomnijcie tylko o wcześniejszej telefonicznej rezerwacji wizyty:  ☎ 608 492 223

Do zobaczenia Kochani ❤️

Autor posta: Agnieszka|Opublikowano 6 grudnia 2020