Blog / Wiosna już jest!

Wiosna już jest!

„Gdzie kwitnie kwiat- musi być wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce zakwitnie.” (Fredrich Rückert)

Marzec rozpoczął sezon wiosenny, z którego większość osób się cieszy. Jednak kiedy przyroda budzi się do życia, niesie za sobą również początek pylenia. Nagromadzenie alergenów w powietrzu wzrasta, a u alergików pojawiają się uporczywe reakcje.

Życie alergika

Świąd oczu, wodnisty katar, kichanie, łzawienie oczu, przekrwienie spojówek, swędzenie w nosie i/lub uszach. To najczęstsze objawy alergii na pyłki.

O tym co pyli w marcu już pisaliśmy wcześniej, zatem zachęcamy do zapoznania się z tym wpisem: https://biorezonans-ursynow.pl/marzec-alert-dla-alergikow/

Czy wiecie, że istnieje coś takiego jak prognoza dla alergików? Wiele osób codziennie ją sprawdza, aby dowiedzieć się jakie jest aktualne stężenie pyłków w ich okolicy. Dzięki temu wiedzą kiedy unikać spacerów lub aktywności na świeżym powietrzu, a także kiedy przyjmować leki.

Brzmi uciążliwie, prawda? Ale czy życie alergika musi się wiązać z ograniczeniami i trudnościami? Otóż nie! Alergia nie musi być wyrokiem

Ta choroba cywilizacyjna naszych czasów dotyka coraz większej liczby osób w Polsce, niestety głównie dzieci. Pojawia się gdy układ odpornościowy naszego organizmu nieprawidłowo reaguje na określone substancje, które traktowane są przez niego jak niebezpieczne drobnoustroje. Te substancje to alergeny. Są one całkowicie nieszkodliwe dla większości osób, jednak mogą powodować reakcje alergiczne u osób uczulonych.

Diagnostyka alergii

Dlatego tak ważna jest diagnostyka alergii i dokładne rozpoznanie alergenów oddziałujących na nasz organizm. Tutaj z przyjemnością przychodzimy Wam z pomocą i polecamy test alergii na pyłki urządzeniem Bicom Optima.

Do części terapeutycznej aparatury mocujemy próbkę alergenu, której zinwertowane częstotliwości przekazywane są do organizmu Pacjenta za pomocą specjalnej elektrody ręcznej. Wtedy uważnie obserwujemy wskaźnik na urządzeniu, na podstawie którego można określić, czy Pacjent jest uczulony na dany alergen i jak bardzo czynnik ten obciąża jego organizm.

Wygaszanie alergenów

Kiedy już wiemy na co jesteśmy uczuleni, można przystąpić do odczulania! Terapia pozwala wygasić groźne alergeny, a w rezultacie zredukować lub całkowicie wyeliminować biofizykalne czynniki zaburzające.

Dzięki niej wielu naszych Pacjentów skutecznie uwolniło się od uciążliwej alergii i wiosna już im niegroźna!

Co istotne – Dziennie można odczulać tylko 1 alergen! Jak już wielokrotnie wspominaliśmy w przypadku terapii biorezonansem u  jednych następuje kompletne odczulenie na dany alergen już po pierwszej wizycie, z kolei u innych konieczne jest powtórzenie odczulania.

WAŻNE: Pamiętajcie, że samo odczulanie zalecane jest poza sezonem pylenia ze względu na zwiększone natężenie alergenów! Nie zmienia to faktu, że warto mieć to na uwadze i już teraz zaplanować wyciszanie alergii na drugie półrocze 😉

Jeśli chcecie poznać szczegóły, zachęcamy gorąco do kontaktu: 608 492 223
Do usłyszenia ❤️
Autor posta: Agnieszka|Opublikowano 20 marca 2024