Blog / Co zrobić by upały nie były takie uciążliwe przy menopauzie?

Co zrobić by upały nie były takie uciążliwe przy menopauzie?

? Wysoka temperatura w okresie letnim nie dla każdego jest dobra, bowiem może przyczynić się do zaostrzenia niektórych objawów menopauzy.

Menopauza to naturalny proces biologiczny, ale jednocześnie trudny okres w życiu wielu kobiet. Zmiany hormonalne, które zachodzą w ich organizmie wpływają na działanie całego organizmu. Do tego mogą wywoływać poważne zaburzenia w zakresie fizjologii i psychiki. To wszystko może znacznie utrudniać życie ?

Oczywiście każda kobieta może inaczej ją przechodzić – różne mogą być same objawy, ale też ich nasilenie. Jednak jednym z najczęstszych objawów są uderzenia gorąca i nadmierna potliwość. Dlatego też takie problemy z termoregulacją w trakcie upałów mogą okazać się prawdziwą męką ?

Jednym z rozwiązań, na które decyduje się coraz więcej kobiet jest hormonalna terapia zastępcza. Co prawda HTZ potrafi załagodzić pewne dolegliwości, ale niesie za sobą pewne ryzyko skutków ubocznych.

⚠ Są również pewne przeciwwskazania do stosowania tej terapii i są to m.in.: choroba zakrzepowo-zatorowa, nowotwory, niewydolność wątroby, nadciśnienie tętnicze, ostoskleroza, niestabilna choroba wieńcowa czy podwyższone stężenie cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi. Nie stosuje się jej również u kobiet powyżej 60. roku życia, bowiem terapia rozpoczęta zbyt późno może prowadzić do powstawania zatorów i zakrzepów.

Przyjmowanie hormonów często nie jest obojętne dla naszego organizmu, dlatego wiele pacjentek poszukuje metod alternatywnych. Pomocne okazują się ✅ aromaterapia, ✅ stosowanie odpowiedniej suplementacji np. kwasów tłuszczowych omega-3 i witaminy D czy ✅ terapia biorezonansem.

Z oczywistych względów polecamy tę trzecią opcję, dzięki której możemy w bezpieczny sposób pomóc w przyniesieniu ulgi ?

Biorezonans doskonale sprawdza się przy regulacji zaburzeń hormonalnych, bowiem fale elektromagnetyczne regulują poziom hormonów i wszystkie procesy wewnątrz organizmu ?

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, to śmiało się do nas odzywajcie – jak zwykle z radością służymy pomocą i czekamy na Was ❤

Autor posta: Agnieszka|Opublikowano 31 lipca 2020