Blog / Rzucanie palenia metodą biorezonansu

Rzucanie palenia metodą biorezonansu

Pokonywanie nałogów nie jest łatwe i wiele osób nie ma tyle determinacji, żeby poradzić sobie samemu w tej ciężkiej walce. Na szczęście w przypadku uzależnień z pomocą przychodzi aparatura Bicom Optima. Ostatnio pisaliśmy trochę o tym TUTAJ, a dziś postanowiliśmy napisać więcej odnośnie zwalczania głodu nikotynowego.

Szkodliwość palenia papierosów

Wiedza na temat negatywnego wpływu papierosów na organizm człowieka jest bardzo powszechna, a mimo to wg danych WHO papierosy zabijają co roku około 6 milionów ludzi na świecie. Przeciętny palacz żyje nawet 10 lat krócej niż osoby niepalące!

Do najczęstszych chorób dotykających osoby uzależnione od nikotyny należą: miażdżyca, astma oskrzelowa, nadciśnienie tętnicze, rak rak płuc, jamy ustnej i krtani, rozedma płuc, oskrzelowa, choroba niedokrwienna serca, zawał mięśnia sercowego, wrzody żołądka i dwunastnicy, a także problemy z płodnością.

Chyba nie musimy pisać więcej o tym, że naprawdę warto rzucić palenie, prawda? 😉

Terapia antynikotynowa metodą biorezonansu

Tak jak wspominaliśmy już niejednokrotnie zabiegi tego typu wykonywane naszą aparaturą są bezpieczne oraz całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne oraz nie mają skutków ubocznych. Co więcej to jedna z najskuteczniejszych obecnie terapii antynikotynowych.

Niewielkie dawki bardzo delikatnie odczuwalnych fal elektromagnetycznych wpływają na organizm w taki sposób, aby zaszła reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego i stymulację oczyszczania organizmu z nikotynowych toksyn.

Głód nikotynowy powinien on ustąpić w przeciągu 2-12 godzin, aczkolwiek wyraźny brak chęci palenia odczuwa się dopiero następnego dnia rano. W ciągu kolejnych 10-14 dni pacjenta czeka ważna walka z uzależnieniem psychologicznym – odruchem sięgania po papierosa. Bardzo istotnym elementem terapii antynikotynowej jest uruchomienie procesu oczyszczania się tkanek z toksyn, co objawia się wzmożonym pragnieniem i potliwością po zakończeniu sesji.

Rzucenie palenia w wyniku terapii biorezonansowej jest skuteczne u większości pacjentów, jednak u niektórych konieczne jest przeprowadzenie więcej niż jednego zabiegu.

Przeciwskazania do terapii antynikotynowej?

W związku z wykorzystywaniem fal elektromagnetycznych przeciwwskazaniami do biorezonansu ogólnie są: ciąża, rozrusznik serca i metalowe protezy w ciele. W przypadku terapii antynikotynowej są to także: ostre zaburzenia krążenia wieńcowego i mózgowego, epilepsja/padaczka, otwarte rany na dłoniach czy stan mocnego pobudzenia psychicznego.

Jeśli Pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości odnośnie swojego stanu zdrowia albo jest on zwyczajnie bardzo słaby, najlepiej wcześniej skonsultować swoją wizytę z terapeutą i uzgodnić indywidualny sposób postępowania przed wizytą.

Dodatkowe zalecenia?

Należy pamiętać jak ważne jest odpowiednie żywienie i metody uzupełniania niedoborów witamin i pierwiastków w trakcie procesu wychodzenia z nałogu nikotynowego. W naszym gabinecie otrzymacie zalecenia na ten istotny okres, w skład którego wchodzi bardzo ważna detoksykacja organizmu.

Ze względu na wspomniane wyżej pragnienie terapeuta zaleca zazwyczaj pacjentowi specjalne postępowanie tuż po terapii, polegające na piciu dużej ilości wody. Duże znaczenie ma również absolutne unikanie dymu papierosowego. Bierne palenie przeszkadza nam bowiem w oczyszczaniu naszego organizmu.

Z przyjemnością udzielimy Państwu więcej informacji na temat terapii. Zapisy prowadzimy telefonicznie, zatem zachęcamy gorąco do kontaktu: 608 492 223

Autor posta: Agnieszka|Opublikowano 17 stycznia 2021