Blog / Biorezonans – równowaga pola energetycznego w ciele

Biorezonans – równowaga pola energetycznego w ciele

Procesy gojenia organizmu

Terapia biorezonansowa, zwana również elektromedycyną, to medycyna komplementarna i alternatywna, polegająca na stymulowaniu własnych procesów gojenia organizmu za pomocą prądów elektrycznych w celu diagnozowania, leczenia i zapobiegania chorobom. Może być stosowana w leczeniu naprawdę wielu schorzeń.

Istnieje już od lat 50. XX wieku, ale przez lata naukowcy sceptycznie podchodzili do jej skuteczności. Aktualne badania naukowe pokazują, że ma jednak realny wpływ na zdrowie ludzi, na przykład zmniejszając poziom stresu i poprawiając wzorce snu.

Odrobinę więcej, o tym skąd się wzięła ta metoda, pisaliśmy TUTAJ.

Pomiar pól elektromagnetycznych

Terapeutyczne urządzenia biorezonansowe (m.in. używana przez nas aparatura Bicom Optima) służą do pomiaru subtelnych pól elektromagnetycznych pochodzących z narządów, mięśni lub innych tkanek.

Terapia biorezonansowa opiera się na założeniu, że choroba jest często powodowana przez zakłócenia w polu elektromagnetycznym organizmu. Stwierdzono, że terapia biorezonansowa jest skuteczna w przypadku wielu stanów fizycznych, w tym: zapalenia stawów, cukrzycy typu 2, zespołu przewlekłego zmęczenia (CFS), fibromialgii (FM), IBS (zespołu jelita drażliwego), alergii i innych.

Docelowo zabiegi mają prowadzić do zrównoważenia pola energetycznego w ciele Pacjenta, dlatego tak ważne jest by urządzenie zostało indywidualnie i odpowiednio dostrojone pod każdą osobę.

Zapraszamy do naszego gabinetu, gwarantując w pełni profesjonalną opiekę. Więcej informacji pod numerem telefonu: 608 492 223

Autor posta: Agnieszka|Opublikowano 26 września 2021