Blog / Jakie są naturalne metody, które można stosować w domu na własną rękę?

Jakie są naturalne metody, które można stosować w domu na własną rękę?

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak wykorzystać okres siedzenia w domu podczas pandemii dla swojego zdrowia. Dziś chcemy Wam przybliżyć kilka sposobów na polepszenie stanu naszego zdrowia z zastosowaniem wybranych metod naturalnych, które można spokojnie stosować na własną rękę! 🙂

? Kontakt z naturą

Spędzanie całych dni przed ekranami komputerów i telewizorów w czterech ścianach może mieć fatalne skutki dla naszego zdrowia.

Aktualnie nie ma już zakazu spacerów po lesie i parkach, zatem śmiało możemy oddawać się tej przyjemności! Tym bardziej, że przebywanie na łonie natury ma ogromny wpływ na stan naszej psychiki i nie tylko.

Może działać kojąco, odstresować i relaksować. Badania wykazały również, że spacery po świeżym powietrzu to świetny sposób na budowanie odporności i polepszenie koncentracji ?

? Odżywianie

W jednym z poprzednich wpisów pisaliśmy już o tym, że gotowanie zbilansowanych posiłków może znacząco wpłynąć na poprawę naszego zdrowia. Co więcej zdrowe żywienie jest często podstawową metodą leczenia wielu chorób.

Istnieje kilka ważnych zasad, których powinniśmy się trzymać:
– picie wody w odpowiednich ilościach,
– regularność posiłków,
– spożywanie większej ilości warzyw i owoców,
– różnorodność i zbilansowanie posiłków,
– unikanie spożywania złych tłuszczów,
– spożywanie zdrowych węglowodanów,
– ograniczanie soli,
– umiar w spożywaniu alkoholu.

A w wielkim skrócie i żeby każdy zrozumiał: pijmy więcej wody oraz jedzmy więcej roślin a mniej przekąsek ?

?‍♀ Ćwiczenia

W obecnej sytuacji strach przed pandemią i stres odosobnienia mogą przytłaczać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Nie jest tajemnicą, że stres ma zazwyczaj negatywny wpływ na nasz organizm i jest przyczyną wielu chorób.

Jednym z najprostszych i najlepszych sposobów na skołatane nerwy jest aktywność fizyczna. Niekoniecznie musi to być od razu bieganie! Możemy ograniczyć się do ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych. Tutaj sprawdzi się joga, medytacja czy stretching.

Nie potrzeba do nich żadnego specjalnego sprzętu – wystarczy zasięgnięcie trochę wiedzy z internetu ?

? Hydroterapia

Woda – jej właściwości znali już starożytni! Może wpływać na organizm nie tylko relaksująco, ale także zdrowotnie. Dlaczego zatem nie wykorzystać jej do hydroterapii we własnym domu?

Stosowanie odpowiednich olejków eterycznych działa uspokajająco, naprzemienne traktowanie swojego ciała zimnymi i ciepłymi strumieniami z natrysku pomoże przy bólach mięśni i cellulicie, a kąpiel stóp w ciepłej wodzie pomoże przy przeziębieniu.

 

A Wy macie jeszcze jakieś naturalne pomysły? Śmiało umieszczajcie je w komentarzach pod tym postem na naszym profilu na Facebooku! ?

Autor posta: Agnieszka|Opublikowano 27 kwietnia 2020