Blog / Czy medycyna zatacza koło? Metody konwencjonalne vs alternatywne

Czy medycyna zatacza koło? Metody konwencjonalne vs alternatywne

Jak zapewne wiecie biorezonans zalicza się do rodzajów medycyny alternatywnej. Wiele z jej metod ma swoje źródło w tradycji ludowej i z powodzeniem jest praktykowanych od bardzo dawna. Inne z kolei rozwinęły się dopiero w czasach nowożytnych, a niektóre zostały odkryte stosunkowo niedawno (jak np. biorezonans w latach 70-tych ubiegłego wieku) ☝

Z czasem jednak zmienił się trochę powód korzystania z medycyny niekonwencjonalnej. Dawniej była to jedyna opcja leczenia, a obecnie tych czynników może być kilka ?

? Większość naszych Pacjentów trafiło do nas szukając pomocy, kiedy medycyna tradycyjna zwyczajnie zawiodła np. nie była w stanie zdiagnozować choroby, a objawy się utrzymywały lub leczenie zaczęło być zbyt inwazyjne dla organizmu.

? Nie da się też ukryć, że od lat branża farmaceutyczna uznawana jest za jedną z najbardziej dochodowych, bowiem wielu lekarzy ma niestety mocno ograniczony czas dla pacjentów i często wizyta ogranicza się do przypisania recepty. Wiele osób woli też leczyć się samemu, nadużywając leków dostępnych bez recepty, zamiast czekać w długiej kolejce do lekarzy.

Wiele proponowanych terapii opiera się na coraz to nowszych medykamentach, podczas gdy metody alternatywne traktowane są bardzo pobieżnie. A to prowadzi coraz częściej do powstawania skutków ubocznych i ogromnych kosztów dodatkowych ?

✅ Bez wątpienia w medycynie niekonwencjonalnej podejście do pacjenta jest mocno indywidualne, a wizyta trwa w zależności od jego potrzeby. A do tego opiera się przede wszystkim na nieinwazyjnych, niemodyfikowanych oraz naturalnych sposobach.

Co prawda nadal budzi wiele kontrowersji, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że ma ona również wpływ na medycynę konwencjonalną, której podejście również się zmienia, a nowoczesne oblicze zaczyna skupiać się na stylu życia pacjentów ?‍?‍?‍?

Obecnie bardzo ważne jest to ile śpimy, co jemy, czy jesteśmy aktywni fizycznie, ile czasu spędzamy na zewnątrz czy to jak sobie radzimy ze stresem. Odpowiednie zachowania mogą bowiem łagodzić przebieg ewentualnej choroby lub wręcz jej zapobiegać ?

? Dlatego lekarze zaczynają coraz częściej skupiać się na profilaktyce i sposobach na zarządzanie organizmem z pomocą metod naturalnych. Niektóre dawne sposoby leczenia są teraz przez nich doceniane i z powodzeniem stosowane.

? To oznacza, że można korzystać z osiągnięć medycyny naturalnej, nie przekreślając jednocześnie dokonań medycyny konwencjonalnej, która przecież jest niezastąpiona w reagowaniu na przypadki ostre takie jak wypadki, zawały, udary itp.. Jednakże w obliczu chorób cywilizacyjnych czy przewlekłych same tabletki niestety nie zawsze wystarczą i potrzeba czegoś więcej ?

Dlatego można powiedzieć, że medycyna zatacza koło. W dobie coraz mniejszej skuteczności farmakologii coraz więcej lekarzy decyduje się również na wykorzystanie w swoich terapiach metod alternatywnych ?‍⚕?‍⚕

? Jak już wspominaliśmy terapia biorezonansem jest pełni bezpieczna, nie wiąże się z przerwą w normalnym leczeniu oraz nie wpływa też na wchłanianie leków. W wielu przypadkach stanowi alternatywę dla tradycyjnej medycyny, ale bywają dolegliwości, kiedy staje się dla niej uzupełnieniem ?

Oczywiście najlepsza dla naszego organizmu jest naturalna synergia, czyli dążenie do maksymalnego ograniczenia się jedynie do zgodnych z prawami natury metod ?

Dlatego w trakcie naszych wizyt oprócz diagnozy i cofania procesów chorobotwórczych aparaturą Bicom, staramy się także wspierać Pacjentów praktycznymi radami m.in. w kwestii diety i naturalnej suplementacji ❤

Do zobaczenia wkrótce! ?

Autor posta: Agnieszka|Opublikowano 7 maja 2020