Blog / Czy biorezonans może wspomóc odchudzanie?

Czy biorezonans może wspomóc odchudzanie?

Wiele osób walczy z otyłością. Statystyki mówią o tym, że w Polsce aż 25% mężczyzn i 23% kobiet w Polsce na nią cierpi, a polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Z kolei wg NFZ nadwagę ma ponad połowa dorosłych, a to już pierwszy stopień do otyłości.

Należy pamiętać o tym, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wpisała ją na Międzynarodową Listę Chorób i Problemów Zdrowotnych, a w Polsce lista ta obowiązuje od 1996 roku. Oznacza to, że każdy lekarz stawiając diagnozę otyłości ma obowiązek wpisać ją do karty pacjenta pod odpowiednim kodem choroby.

Przyczyny otyłości

Powodów otyłości może być wiele i są one zróżnicowane. Określenie przyczyn może być skomplikowane, ale wymaga indywidualnego podejścia, bo u każdej osoby chorej może ich być więcej.

Główny powodem otyłości jest spożywanie nadmiernej ilości posiłków.  Jej występowanie warunkują czynniki genetyczne, zaburzenia czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego, niewłaściwa dieta, częstość i obfitość spożywanych pokarmów, zażywanie niektórych leków lub uszkodzenie podwzgórza mózgu. Często bywa też uwarunkowana psychospołeczne i ekonomicznie.

Choroby związane z otyłością

Do głównych zagrożeń wynikających z otyłości zalicza się choroby sercowo-naczyniowe, cukrzycę typu 2 oraz choroby układu ruchu.

Nie jest tajemnicą, że konsekwencją otyłości jest zwiększone ryzyko przedwczesnej śmierci, a choroby towarzyszące z pewnością obniżają jakość życia. To wszystko również może mieć wpływ na zdrowie psychiczne osób chorych.

Zauważono również zależność między nadwagą i częstotliwością pewnych nowotworów złośliwych. Dotyczy to najbardziej raka jelita grubego, w przypadku którego otyłość zwiększa ryzyko wystąpienia prawie trzykrotnie!

Biorezonans a odchudzanie

Terapia biorezonansowa aparaturą Bicom Optima skutecznie wspomaga odchudzanie, bowiem opiera się na działaniu kompleksowym. Składa się kilku etapów.

Pierwszy krok to oczywiście odpowiednia diagnostyka stanu organizmu oraz wywiad z terapeutą. Tak jak pisaliśmy wyżej, u każdego pacjenta może być inna przyczyna otyłości.

Drugi etap to cykle terapeutyczne obejmujące precyzyjnie dopasowane programy (minimum 8 terapii w cyklu), które odbywają się co tydzień przez 1 godzinę.

Trzeci etap ma na celu podtrzymanie efektów odchudzania. Są to cykle odbywające się przykładowo raz w miesiącu. Dzięki nim unikniemy efektu jojo.

Programy terapeutyczne w cyklu terapii:

– redukcja uciążliwego uczucia głodu
– zahamowanie łaknienia (szczególnie na słodycze)
– pomoc w pozbyciu się ataków tzw. „wilczego apetytu” (np. z powodu stresu)
– detoks organizmu (usuwanie blokad i toksyn)
– przyspieszenie spalania tłuszczów
– usprawnienie przemiany materii
– regulacja zaburzeń hormonalnych na różnym tle
– regulacja równowagi kwasowo-zasadowej
– usprawnienie perystaltyki jelit
– wspomaganie rozpadu komórek tłuszczowych

Jako że odchudzanie to niekiedy skomplikowany proces, to skuteczność odchudzająca nie jest gwarantowana u każdego Pacjenta. Zdarzają się bowiem przypadki osób, u których sesje nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Dodatkowe porady

Oprócz samej terapii istotnym elementem jest stosowanie odpowiedniej diety. Dlatego ważne jest, żeby poza biorezonansem pacjenci pamiętali o zbilansowanej diecie. Równie istotna jest tutaj dodatkowa aktywność fizyczna, która oczywiście powinna być dostosowana do możliwości osób chorych.

Odchudzanie za pomocą biorezonansu to w pełni naturalna i całkowicie bezpieczna metoda odchudzania.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa nasza terapia wspomagająca odchudzanie, zapraszamy serdecznie do kontaktu: 608 492 223.

Autor posta: Agnieszka|Opublikowano 9 maja 2021