Blog / Co pyli w sierpniu, czyli na co powinni aktualnie zwracać uwagę alergicy?

Co pyli w sierpniu, czyli na co powinni aktualnie zwracać uwagę alergicy?

? Sierpień to kolejny trudny miesiąc dla alergików. Niestety w związku z ociepleniem klimatu wydłuża się czas wegetacji roślin. Ze względu na to alergeny są dłużej obecne w powietrzu, a alergicy mają obniżony komfort życia przez więcej miesięcy w roku – już od lutego aż do października.

Kalendarz i mapa pyleń, o których pisaliśmy już kilkukrotnie, zdecydowanie pomagają przewidzieć, gdzie należy spodziewać się wyższego stężenia poszczególnych pyłków.

? To z kolei może być podpowiedź przy wyborze wakacyjnych kierunków, bowiem odpowiednia lokalizacja może uchronić nas lub ograniczyć uporczywe objawy alergii.

W ramach przypomnienia:

Polskie Towarzystwo Alergologiczne przygotowało specjalnie kalendarz pylenia roślinTUTAJ

✅ Orientacyjny przebieg sezonów pylenia poszczególnych roślin w różnych regionach Polski (a mamy 4 regiony): TUTAJ

Co pyli w sierpniu?

A teraz skupmy się na właściwym temacie tego wpisu czyli pyleniach w sierpniu ?

Do pyłków, których jest aktualnie największe stężenie w powietrzu, należą: bylica oraz zarodniki grzybów mikroskopowych (Cladosporium i Alternaria). Ponadto nadal pylą trawy, pokrzywa, szczaw, babka oraz komosa, a także uaktywniła się ambrozja.

O ile w przypadku wymienionych roślin łatwo mniej więcej określić ich występowanie to ciut trudniej może być w przypadku zarodników grzybów pleśniowych. Te spotkamy w lesie, na polach i łąkach, a im rozwojowi sprzyja wyższa temperatura i duża wilgoć w powietrzu ☝

Oprócz śledzenia kalendarza pyleń, warto zwracać również uwagę na prognozę pogody, bowiem w trakcie deszczów powietrze staje się wolne od pyłków roślin. Nie ma się zatem co dziwić, że niektórzy alergicy uwielbiają opady, choć to tylko chwilowy, aczkolwiek naturalny sposób na ulgę dla nich ?

Jak możemy pomóc?

Pamiętajcie, że jeżeli obserwujecie jakiekolwiek objawy alergii u siebie i pomimo powyższej wiedzy nie możecie sami określić patogenów, to służymy pomocą ❤

Wykonujemy w naszym gabinecie kompleksowe testy na obecność alergii. Wyłącznie w kwestii pyłków sprawdzamy aż 90 patogenów! ?

Następnie proponujemy oczywiście skuteczną i naturalną terapię odczulającą, która nie obciąża organizmu i wycisza alergie ?

Macie dodatkowe pytania? Zapraszamy jak zwykle do kontaktu:
☎️ 608 492 223

Autor posta: Agnieszka|Opublikowano 9 sierpnia 2020