Blog / Co aktualnie pyli oraz jak skutecznie walczyć z alergią?

Co aktualnie pyli oraz jak skutecznie walczyć z alergią?

Czerwiec. Dla jednych oznacza radosny początek lata i wakacji, dla innych może się okazać zmorą. Wraz z lipcem to dwa najgorsze miesiące dla alergików.

Na czerwiec przypada zwykle największe stężenie pyłku traw, których w Polsce występuje bardzo wiele gatunków. Mowa tutaj o ponad 150-ciu odmianach – zarówno tych dzikich jak i uprawnych, do których zalicza się między innymi zboża ? Ponadto pylą zarodniki grzybów mikroskopowych (Cladosporium i Alternaria), pokrzywa, szczaw, babka, komosa oraz czarny bez.

Wodnisty katar połączony z kichaniem, a przy tym świąd nosa i oczu. To najczęstsze objawy alergii, z którymi zmaga się wielu z nas ?

? Jak sobie z nimi radzić? 

Najłatwiejszym i najlepszym sposobem jest oczywiście unikanie alergenów. Niestety nie zawsze jest taka możliwość… Warto jednak maksymalnie ograniczać ten kontakt ☝

? Pisaliśmy już trochę na ten temat w jednym z poprzednich wpisów (tutaj) i tam też znajdziecie linki do bardzo przydatnych kalendarzy pyleń od Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Taka wiedza oraz obserwacja siebie samego może znacznie pomóc w walce z tego typu alergiami ?

? Ponadto możemy oczywiście postawić na leki. Na rynku dostępny jest ogrom tabletek, kropel do oczu, aerozoli do nosa zarówno na receptę jak i bez. Możemy także przeczekać ten trudny okres. Jednak obie metody mają na celu jedynie złagodzenie objawów a nie ich wyleczenie. Mają też niestety swoje skutki uboczne… ?

? Co zatem zrobić, aby alergia nie oznaczała wyroku?

W walce z alergiami bardzo skuteczna okazuje się aparatura Bicom Optima, która pozwala zarówno na dokładną diagnozę patogenów jak i na terapię odczulającą. Umożliwia to odczuwalne zmniejszenie lub wręcz całkowite wyeliminowanie z organizmu czynników zaburzających ?

Należy mieć na uwadze, że każdy organizm jest inny, a alergeny są różne (słabsze i silniejsze), zatem w niektórych przypadkach na 1 alergen pomoże już jedna terapia, a w innych potrzebna będzie większa liczba wizyt. Z naszej strony zapewniamy oczywiście profesjonalne i indywidualne dostosowanie terapii do każdego naszego Pacjenta.

? Co jest istotne przy terapii odczulającej?

➡ Terapia powinna rozpocząć się od alergenów centralnych (białka mleka krowiego, pszenicy i jaja). Zalecenie to wynika z faktu, że po ich odczuleniu odporność organizmu wzrasta na tyle, że niektóre z alergenów są wyciszane i tym samym nie wymagają już późniejszego odczulania. W tym czasie nie powinno się również testować innych alergenów, bowiem ich wyniki mogą być zaburzone.
➡ Dziennie można odczulać jedynie jeden alergen. Kolejne odczulanie może nastąpić dopiero po trzech dniach. Wtedy też należałoby przetestować poprzedni alergen. Warto również zaznaczyć, że nie powinno się poddawać odczulaniu i terapii na inne schorzenia tego samego dnia.
➡ Należy unikać kontaktu z odczulanym alergenem w trakcie trwania całej terapii odczulającej.
➡ Istotne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody.

To tylko kilka z zaleceń. Więcej szczegółów oraz wszelkich potrzebnych informacji odnośnie odczuleń z przyjemnością udzielimy w trakcie wizyty w naszym gabinecie ?

WAŻNE:

Pamiętajcie, że alergii nie wolno bagatelizować! Nieleczenie jej może prowadzić nawet do tzw. marszu alergicznego, co oznacza rozprzestrzenianie się jej po naszym organizmie i jeszcze większe pogorszenie jakości życia ?

 

Czekamy na Was pod numerem telefonu: ☎ 608 492 223

Autor posta: Agnieszka|Opublikowano 12 czerwca 2020