Miliony ludzi na całym świecie cierpią z powodu przewlekłego bólu. Do niektórych osób ból przychodzi i odchodzi, ale dla wielu jest to niekomfortowa rzeczywistość, która może być bardzo wyniszczająca.
Ciało ludzkie to złożony układ narządów, tkanek i komórek. A jeśli coś jest nie tak z jedną z tych rzeczy, może to wpłynąć na cały system. Ból może pochodzić z różnych źródeł, takich jak urazy, choroby i zespoły bólowe. Przewlekły ból może być wyniszczający, a nawet zagrażający życiu.
Ostatnimi czasy najczęściej pojawiającymi się bólami są te układu ruchowego. Są to między innymi bóle reumatyczne, bóle i zwyrodnienia kręgosłupa, bóle stawów, „łokieć tenisisty”, bóle pourazowe, rwa kulszowa, dyskopatia, bóle mięśni, RZS (reumatoidalne zapalenie stawów), stany zapalne stawów.
Przyczyny dolegliwości układu ruchu
Wydawać by się mogło, że tego typu bóle są typowe dla osób w starszym wieku, jednak coraz częściej zaczynają dotykać również młode osoby.
Jest wiele rzeczy, które mogą powodować bóle mięśniowe i kostno-stawowe. Może przyczynić się do tego niezdrowy rytm życia, nieodpowiednie odżywianie czy stres. Wszechobecna chemia i toksyny również nie pozostają bez wpływu, bowiem zaburzają równowagę całego organizmu.
Jednym z najczęstszych powodów bólu w dolnej części pleców. jest zbyt długie siedzenie bez rozciągania się lub wstawania. Siedzenie przez dłuższy czas może napinać mięśnie i powodować ich skrócenie, co z kolei wywiera nacisk na kręgosłup. Przyczyną bólu krzyża jest również zbytnie naciskanie. Na przykład przesadzanie na siłowni może bardzo obciążać organizm i prowadzić do kontuzji.
Jak zdiagnozować skąd pochodzi ból?
Niestety środki przeciwbólowe dają tylko chwilową ulgę. Lepsze w tym przypadku wydawać by się mogły leki przeciwzapalne, jednak zarówno pierwsze jak i drugie potrafią mocno obciążyć organizm i powodować skutki uboczne. Często bowiem źródło bólu jest błędnie lokalizowane. Dlatego najlepiej w tym przypadku prawidłowo zdiagnozować konkretny powód dolegliwości.
Stosowana przez nas nowoczesna aparatura Bicom Optima pozwala precyzyjnie zlokalizować miejsca zmian chorobowych i przyczynę choroby. Służy temu między innymi specjalistyczny test ortopedyczny. Jednak w wielu przypadkach przyczyną bólu może być także stan zapalny lub obciążenie pasożytami, grzybami lub metalami ciężkimi. Dlatego diagnoza może być bardziej rozbudowana.
Terapia przeciwbólowa
Terapia aparatem BICOM pomaga zwalczać bóle różnego pochodzenia, jednak jej rodzaj jest dobierany na podstawie diagnozy indywidualnie pod Pacjenta.
Aparatura wysyła do ciała bardzo precyzyjnie dobrane częstotliwości poprzez elektrody, co działa wygaszająco na zmiany chorobowe.
Terapia ma zadanie nie tylko na likwidację objawów, ale również przyczynę bólu, dzięki czemu docelowo dąży do całkowitego usunięcia stanów bólowych.
Ile trwa skuteczna terapia przeciwbólowa?
Liczba i częstotliwość terapii jest ustalana indywidualnie w zależności od stanu zdrowia Pacjenta.
Aby pozbyć się bólu na dłuższy czas zalecany jest cykl terapeutyczny od 6 do 10 terapii. Przy stanach przewlekłych zabiegi powinny odbywać raz w tygodniu, jednak w stanach zapalnych nawet codziennie. Jeden zabieg może trwać 20-40 minut.
W celu zapewnienia skuteczności terapii przeciwbólowej, często zalecamy wizyty podtrzymujące efekt, które odbywają się 1-2 razy w miesiącu.
Uzupełnienie terapii przeciwbólowej
Jako uzupełnienie terapii można zastosować specjalny nośnik informacji Bicom Chip, który naklejamy w miejsce bólu. Dzięki temu terapia zostaje przedłużona na czas pomiędzy wizytami, bowiem programy użyte w trakcie terapii są na nim zapisywane. Użycie go jest bardzo proste – po wizycie przyklejamy zwyczajnie chip do ciała w miejscu wskazanym przez terapeutę.
Efekt terapeutyczny wzmacnia również stosowanie tzw. kanału drugiego stabilizującego, który działa bezpośrednio na przyczynę bólu czyli np. likwiduje stan zapalny, eliminuje obciążenia grzybicze lub bakteryjne.
Terapia przeciwbólowa na inne bóle?
Oprócz boleści związanych z układem ruchu, terapia aparaturą Bicom Optima sprawdza się również w łagodzeniu lub likwidacji bólów napadowych: migrena, bóle zębów, bóle menstruacyjne, bóle uszu.
Terapia przeciwbólowa BRT jest nieinwazyjna, bezbolesna, nie powoduje skutków ubocznych i nie koliduje z innymi metodami leczenia. Oznacza to, że może uzupełniać konwencjonalne metody i w jej trakcie można stosować wcześniej rozpoczęte leczenie farmakologiczne.
WAŻNE!
Należy pamiętać, że przeciwwskazaniem do terapii jest posiadanie rozrusznika serca, implantu elektronicznego oraz pierwszy trymestr ciąży. Bardzo istotne jest również wypicie wody w ciągu całej doby po terapii oraz nie stosowanie używek.